Plussa-asiakkaiden hyväntekeväisyyskohteiden määrää on lisätty. Hyväntekeväisyyskohteet ovat vuoden 2005 alusta lähtien UNICEF, Nuori Suomi, Suomen Sotaveteraaniliitto, Suomen Syöpäyhdistys ja WWF. UNICEFille lahjoitetut pisteet käytetään Aasian katastrofin lapsiuhrien auttamiseksi.
Plussa-pisteiden lahjoittaminen hyväntekeväisyyteen on nyt joustavampaa. Plussa-asiakas voi valita, haluaako hän lahjoittaa hyväntekeväisyyteen kaikki tai vain osan kuukausittain keräämistä pisteistä tuhannen pisteen erissä.
Asiakkaalla on lisäksi mahdollisuus valita annetuista vaihtoehdoista kohde, jolle hän omat täydet tuhannet Plussa-pisteensä haluaa lahjoittaa. Lahjoituskohdetta voi vaihtaa, vaikka kuukausittain.
Plussa-pääkortinhaltija voi ilmoittaa lahjoituspäätöksestään Plussa.com-verkkosivuston OmaPlussa-osion tai Plussan asiakaspalvelun kautta.
Hyväntekeväisyyskohteet ovat vuoden 2005 alusta lähtien:
Lisätietoja:
K-Plus Oy: markkinointijohtaja Juha Andelin, puh. 01053 37180 tai 040 565 0576
Enemmän Plussa-etuja vuonna 2005!
Nyt voit lahjoittaa Plussa-pisteesi hyväntekeväisyyteen joustavammin. Vuoden 2005 alusta lähtien hyväntekeväisyyskohteet ovat Nuori Suomi, Suomen Sotaveteraaniliitto, Suomen Syöpäyhdistys, UNICEF ja WWF.