Uutiset ja tiedotteet

Tarkenna aihe


800 uutista ja tiedotetta

Huhtikuu 2026

”Sukat päässä töihin ja meikkaus bussissa” – melkein kaikki laittautuvat julkisella paikalla, ja silti yli puolet ei hyväksy sitä

K-Citymarket tutki suomalaisten tapoja hoitaa ulkonäköään. Selvisi, että 38 % suomalaisnaisista kokee, ettei arjessa ole riittävästi aikaa laittautumiseen. Yhä useampi säästää aikaa kaunistautumalla päivän mittaan kodin ulkopuolella – esimerkiksi meikkaamalla tai laittamalla hiuksiaan työpaikalla, kulkuvälineissä tai julkisissa tiloissa.

Media

20.04.2026 10.00

Heikki Tynjälä aluejohtajaksi Keskon Pohjois-Suomen alueelle

Tynjälä aloittaa aluejohtajan tehtävässä 1.6.2026. Keskon Pohjois-Suomen alueeseen kuuluvat Pohjois-Pohjanmaan, Kainuun, Lapin ja Keski-Pohjanmaan maakunnat.

Pohjois-Suomi, Media

17.04.2026 10.00

Jussi Sorsa K-Supermarket Portin kauppiaaksi Kuopioon

Sorsa siirtyy Kuopioon Outokummusta, jossa hän on toiminut kahden K-Marketin kauppiaana. Uudessa kaupassa hän aloittaa 1.6.

Itä- ja Keski-Suomi, Media

17.04.2026 08.00

K-Citymarket Kuopio Päivärannan uudeksi kauppiaaksi Susanna Kallioinen

Kallioinen on toiminut viimeiset neljä vuotta K-Citymarket Keminmaan kauppiaana. Kuopion Päivärannassa hän aloittaa 1.6.

Itä- ja Keski-Suomi, Media

17.04.2026 08.00

Takaisin ylös