Uutiset ja tiedotteet

Tarkenna aihe


713 uutista ja tiedotetta

Syyskuu 2025

Äänekosken ja Saarijärven K-Rautojen kauppiaiksi Eliisa ja Elmo Lamminsalo – paluu lapsuudesta tuttuihin maisemiin

K-RAUDAN ALUETIEDOTE 22.9.2025 Eliisa ja Elmo Lamminsalo aloittavat K-Rauta Äänekosken ja K-Rauta Saarijärven kauppiaina perjantaina 17. lokakuuta. Kauppiaat aikovat satsata siihen, että asiointi on helppoa ja sujuvaa.  Saarijärvellä on luvassa panostuksia maalauspuolelle, Äänekoskella kehitetään puutarhan tuotevalikoimaa.   

Media, Länsi-Suomi

22.09.2025 08.53

Joensuun K-Raudan kauppiaaksi Jani Korhonen – ”Haluamme varmistaa, että asiakas saa projektiinsa hyvän alun”

K-RAUDAN ALUETIEDOTE 22.9.2025 K-Rauta Joensuu saa uuden kauppiaan Jani Korhosesta perjantaina 31. lokakuuta. Hän aikoo panostaa erityisesti sujuvaan ja helppoon asiointiin. Tuore kauppias paljastaa myös, mikä on hänen suosikkiasiansa Joensuussa.

Itä- ja Keski-Suomi, Media

22.09.2025 08.50

Roosa nauha -keräys käynnistyi – K-ryhmä mukana vahvemmin kuin koskaan

K-ryhmä on mukana Syöpäsäätiön rakastetussa Roosa nauha -keräyksessä jo 17. kerran ja yksi pääyhteistyökumppaneista jo kymmenettä kertaa. K-ruokakauppojen ja Kespron lisäksi keräykseen osallistuu myös K-Rauta.

Vastuullisuus, Media

18.09.2025 10.09

Muistutus mökkeilijöille: tee tämä, jos haluat varmistaa että off-grid-aurinkoenergiajärjestelmäsi toimii myös ensi keväänä

ONNISEN LEHDISTÖTIEDOTE 18.9.2025 Monilla mökeillä sähköntarve täytetään omalla aurinkoenergiajärjestelmällä. Järjestelmiä maahantuovan teknisen tukkukaupan Onnisen uusiutuvan energian tuotteiden hankinnasta ja liiketoiminnasta vastaava johtaja Arto Koivisto muistuttaa mökkeilijöitä yhdestä helposta, mutta tärkeästä toimenpiteestä, joka pelastaa off-grid-aurinkoenergiajärjestelmän kylmän talven tuhoilta.  

Media

18.09.2025 08.30

Rauman K-Raudan kauppiaana aloittaa Miika Lindroos – uusi kauppias kannustaa kertomaan tuotetoiveista

K-RAUDAN ALUETIEDOTE 17.9.2025 K-Rauta Rauma saa uuden kauppiaan Miika Lindroosista keskiviikkona 1. lokakuuta. Kauppiasuransa aloittava Lindroos lupaa uudistuksia pihan ja puutarhan tuotteiden, maalien ja puutavaran valikoimiin. Hän myös paljastaa, mitkä oman kaupan kotimaiset tuotteet ovat lähellä hänen sydäntään.

Media, Länsi-Suomi

17.09.2025 12.15

Takaisin ylös