Uutiset ja tiedotteet

Tarkenna aihe


468 uutista ja tiedotetta

Marraskuu 2025

Rauman K-Supermarket Rosmariinin remontti on valmis – asiakkaiden kanssa juhlitaan torstaina 27.11.

K-RYHMÄ ALUETIEDOTE 25.11.2025 Raumalla K-Supermarket Rosmariinin uudistus- ja remonttityöt ovat valmistuneet. Avausta juhlitaan torstaista 27.11. alkaen asiakkaiden kanssa. K-kauppiaana toimii Aleksi Pulkkinen.

Media, Länsi-Suomi

25.11.2025 09.30

Alavuden K-Supermarketista ruokaa ja kohtaamisia suurella syrämmellä – uudistustöiden valmistumista juhlitaan torstaina 27.11.

K-RYHMÄ ALUETIEDOTE 25.11.2025 Alavuden K-Supermarketissa on remontoitu ja uudistettu kauppaa puoli vuotta ja paljon on saatu aikaiseksi. Uudistetun kaupan avajaisia juhlitaan asiakkaiden kanssa torstaina 27.11. klo 10 alkaen. K-kauppiaana toimii Maria Saarnio puolisonsa Ari Kuuppelomäen kanssa.

Media, Länsi-Suomi

25.11.2025 09.00

Hittimopoja, painopehmoja ja kangasnaamioita – joululahjaklassikot pitävät pintansa, mutta asiantuntijat veikkaavat suosikeiksi myös muutamia erikoisuuksia

Joulun lahjalistalle nousee tänä vuonna muutakin kuin perinteisiä klassikoita. Asiantuntijat ennustavat hittilahjoiksi muun muassa flanellihousuja, painopehmoja ja lämpötuotteita. Myös supersuositut Schleich-hevoset, korealainen kosmetiikka ja paluun tehnyt hauska kurkkumopo ovat tämän vuoden suosikkeja. 

Media

25.11.2025 08.30

Kirkkonummen K-Raudan kauppiaaksi Petri Lappalainen – ”Tuotevalikoima kasvaa” – Petri Lappalainen blir köpman på K-Rauta i Kyrkslätt – ”Produktsortimentet utökas”

K-RAUDAN ALUETIEDOTE 24.11.2025     K-Rauta Kirkkonummi saa uuden kauppiaan Petri Lappalaisesta torstaina 4. joulukuuta. Tuore kauppias lupaa uudistuksia niin tuotevalikoimiin kuin kaupan tiloihin. Lappalainen jatkaa K-Rauta-kauppiaana myös Nummelassa ja Espoon Merituulessa.  

Media, Etelä-Suomi

24.11.2025 09.30

Sotkamon K-Supermarket juhlii uudistuksen valmistumista – Jölli on palvelualtis ja nykyaikainen 90-kymppinen

K-RYHMÄ ALUETIEDOTE 19.11.2025 K-Supermarket Sotkamoon on tehty laajat uudistustyöt ja ensi torstaina 27.11. on aika juhlia töiden valmistumista. K-kauppiaana toimii Teemu Korhonen.

Pohjois-Suomi, Media

20.11.2025 09.00

Uudelleenkäytettäviä take away -astioita ruokakauppoihin – kokeilu käynnissä K-Supermarket Ratinassa

K-Supermarket Ratinassa Tampereella asiakkaat voivat nyt pakata salaatti- ja palvelutiskin annoksensa uudelleenkäytettävään take away -astiaan. Uusia ratkaisuja kertakäyttöpakkausten tilalle kokeillaan K-ruokakaupoissa syksyn aikana ja alkuvuodesta 2026. K-ryhmän tavoitteena on vähentää pakkausjätettä ja edistää kiertotaloutta.

Vastuullisuus, Media

20.11.2025 08.05

Ravintoloiden joulumenut tarjoavat karitsaa, merileväkaviaaria ja metsän makuja – mutta listoissa alueellisia eroja

Kespron myyntidatan ja verkossa julkaistujen joulumenujen perusteella ravintolat uudistavat joulupöytiään tuomalla laatikoiden ja kinkun rinnalle yhä enemmän kansainvälisiä makuja, kasvipohjaisia vaihtoehtoja ja alueellisia erikoisuuksia.

Media

19.11.2025 08.15

K-Market Mustikan uudelle kauppiaalle ruoka on kutsumus

K-RYHMÄ ALUETIEDOTE 19.11.2025 Ylivieskan K-Market Mustikassa aloittaa kauppiasuransa 11.1.2026 Aku Heinonen (37), hänellä on työuraa ravintola-alalta kokista ravintolapäällikköön.

Pohjois-Suomi, Media

19.11.2025 08.00

Ylikylän ylihyvä K-Market avautuu torstaina 20.11.

K-RYHMÄ ALUETIEDOTE 18.11.2025 Rovaniemellä Kittiläntien varteen Ylikylän-Vennivaaran alueelle avautuu täysin uusi K-Market. K-kauppiaina toimivat paluumuuttajat Tuuli ja Marko Kurkinen.

Pohjois-Suomi, Media

18.11.2025 15.00

K-Supermarket Herttuankulma on ”Sun ja mun kauppa” – uuden kaupan avajaiset torstaina 20.11.

K-RYHMÄ ALUETIEDOTE 18.11.2025 Turun Herttuankulmassa avautuu torstaina 20.11. uusi upea Tavallista parempi ruokakauppa, K-Supermarket Herttuankulma. K-kauppiaina toimivat Mikko ja Jonna Holopainen.

Media, Varsinais-Suomi ja Häme

18.11.2025 14.00

Takaisin ylös