
Koko perheen Liike on lääke -tapahtuma saapuu Joensuuhun torstaina 3.7. Tapahtuma tarjoaa sylin täydeltä iloa, liikettä ja elämyksiä – täysin maksutta.
"Tuntuu hienolta aloittaa kauppiasura juuri täältä. Hailuodossa jos jossain kiteytyy hyvin oman kylän kauppa -ajatusmaailma, mikä onkin monelle jo tuttu K-Marketin tunnuslauseena. Mielessä onkin jo muutamia ideoita, joita odotan innolla pääseväni toteuttamaan. Saaressa on myös alkamassa uusi aika, sillä reilun vuoden päästä kulkua mantereelle helpottaa uusi silta."
Paikallisuus ja asiakastoiveet keskiössä
Santeri aikoo panostaa erityisesti asiakastoiveiden kuunteluun ja aktiiviseen viestintään sosiaalisessa mediassa. Hän haluaa olla läsnä oleva kauppias ja jatkaa yhteistyötä paikallisten toimijoiden kanssa. Valikoimaa tullaan kehittämään lisäämällä Pirkka-, Pirkka Parhaat- ja K-Menu-tuotteita sekä omassa kaupassa valmistettuja tuotteita, jotka on helppo napata mukaan.
Hevi ja leipä – laatua ja sesonkien näkyvyyttä
Hailuodossa K-Marketissa panostetaan erityisesti heviin ja leipään.
"Hevissä panostamme aina tuoreuteen ja laatuun. Sesongit nostetaan selkeästi ja runsaasti esille. Leipäosastolla pidämme hyvän ja selkeän perusvalikoiman sekä paikallisia tuotteita mukana."
Asiakas on aina ykkönen!
Santerin asiakaspalvelufilosofia on selkeä:
"Asiakas on aina ykkönen ja sillä lähdetään. Perusasiat kuntoon, sillä päästään jo pitkälle."
Hänen supervoimansa kauppiaana on jatkuva innostus uuden oppimiseen. Vastuullisuutta toteutetaan muun muassa kaupan omalla aurinkovoimalalla, joka sijaitsee rakennuksen katolla.
Santeri on kasvanut yrittäjyyden keskellä, sillä hänen vanhempansa ovat toimineet kauppiaina koko hänen elämänsä ajan. Hän on työskennellyt pitkään perheen Neste K -asemalla ja viimeisimpänä K-Market Metsokankaalla kauppiasvalmennuksen yhteydessä.
Vapaa-ajalla Santeri viettää aikaa vaimonsa ja pian kahden lapsensa kanssa. Perhe ulkoilee ja mökkeilee aina kun mahdollista.
Seuraa somessa K-Market Hailuotoa: