Upea K-Supermarket Konala juhlii mittavien uudistustöiden valmistumista
Upea K-Supermarket Konala juhlii mittavien uudistustöiden valmistumista
10.06.2025
K-RYHMÄ ALUETIEDOTE 10.6.2025
Helsingissä K-Supermarket Konalan viime marraskuussa alkaneet uudistustyöt ovat valmistuneet ja avajaisia juhlitaan asiakkaiden kanssa loppuviikko. K-kauppiaina toimivat Joonas ja Piia Heinonen.
Avauksessa yllätysämpäreitä ja munkkikahvit
Mittavat uudistustyöt ja iso remontti vaativat myös hyvät avajaiset ja juhlat alkavat torstaina 12.6. klo 10. Kaupassa nautitaan päivän aikana munkkikahveja ja asiakkaille jaetaan 150 kpl yllätysämpäreitä. Perjantaina grillataan makkaraa klo 12 alkaen. Lauantaina vietetään lasten päivää, paikalla on Sipi-pelle ja Pikkolot, luvassa on popcornia, hattaraa ja sirkusrasteja. Lisäksi myymälässä on maistatuksia, tuote-esittelyitä ja hyviä tarjouksia.
Asiantunteva ja monipuolinen palvelutiski on meille sydämen asia
Remontissa K-Supermarket Konala on saanut lisää tilaa, jonka ansiosta kauppa on avarampi ja valikoimat ovat kasvaneet kaikissa tuoteryhmissä. Koko palvelutiskin alue on uudistettu ja siitä saa kalat, lihat ja ateriat seitsemänä päivänä viikossa. ”Palvelutiski on meidän kruununjalokivi!”, Joonas ja Piia toteavat. Kaupassa omassa keittiössä valmistettu ja suosittu ”Lämmin Konalan lounas” pysyy valikoimissa.
Uusittu hedelmä- ja vihannesosasto on saanut myös lisää tilaa. Leipäosastolla asiakkaita hemmotellaan Halmeen Leipomon paikan päällä leipomilla ja paistamilla tuotteilla. Panimo-osasto on laajentunut ja juomia on paljon myös ostettavana kylmästä. ”Kaikki kylmää ja pakkasta vaativat laitteemme ovat ympäristöystävällisiä ja energiatehokkaita”, kauppiaat kertovat. ”Erityisen ylpeitä olemme uudesta herkuttelujuustotiskistä, jota asiakkaatkin ovat jo kehuneet.”
Asiakastoiveita onkin toteutettu mm. gluteenittomat tuotteet löytyvät helposti ja valikoima laaja. Toivottu oli myös levähdyspenkkejä ja niitä onkin nyt kaupassa sekä pakasteosastolla kuin palvelutiskin läheisyydessä. Ostoskärryt on uusittu ja pakettipalvelut ovat saaneet lisää tilaa. ”Asiakkaamme ovat kiitelleet, että täällä on hyvällä tavalla suuren kaupan tuntua”, kauppiaat iloitsevat.
Laajojen uudistustöiden valmistuttua haluavat kauppiaat lähettää terveisensä ja kiitoksensa. ”Erityiskiitokset henkilökunnallemme, joka on jaksanut ja venynyt remontin aikana. Asiakkaille kiitos siitä, että ovat jaksaneet kulkea kärsivällisesti mukana. Meillä oli myös mukava ja aikaansaava remonttiporukka, joiden kanssa asiat ovat hoituneet hyvässä hengessä.”