K-RYHMÄ ALUETIEDOTE 9.2.2026 Vantaan Tikkurilan K-Market Dixin ja Tikkurin kauppiaina aloittavat maalis-huhtikuun vaihteessa Ville Vepsäläinen ja Suvi Päiväkumpu.

”Rakentamisen ja talotekniikan kauppa kasvoi edelleen mukavasti”, kommentoi lukuja Keskon Itä- ja Keski-Suomen aluejohtaja Jesse Kohonen. ”Autokaupan kehitysluvut olivat suorastaan erinomaiset ja olemme vakiinnuttaneet paikkamme neljän suurimman automyyjän joukossa Jyväskylän seudulla.”
Syyskuun alussa avattiin Jyväskylän keskustassa K-Supermarket Paraati. Keljon K-Citymarketiin on tehty mittavat uudistustyöt ja avajaisia juhlitaan marraskuussa. Jyväskylän Halssilassa kohoaa uusi K-Market Kärpänkujalle ja siellä työt etenevät aikataulussa. Kauppa avautuu loppuvuodesta 2026.
KYLLÄ
EI