
Heimosta kuvaillaan kilpailuehdotuksissa luotettavaksi työkaveriksi, joka tekee päivästä paremman ja on asiakkaille syy tulla kauppaan kauempaakin. Isla tuntee vakioasiakkaansa ja huomio jokaisen yksilöllisesti.
”Olen kiitollinen asiakkaille ja työkavereille, jotka ovat jaksaneet käydä jättämässä ehdotuksia. Pienessä kaupassa työskentelyssä ehdottomasti parasta on, että asiakkaista tulee tuttuja ja saa käydä aitoja keskusteluja ihmisten kanssa. Meidän asiakkaamme ovat hirveän mukavia”, Heimonen kommentoi ehdokkuuttaan.
Finalisteja Vuoden kaupan työntekijä -sarjassa on yhteensä kolme
Heimosen lisäksi Vuoden kaupan työntekijä -sarjassa ehdolla ovat K-Citymarket Kouvolan Henriikka Mäkinen ja K-Supermarket Vaajakosken Laura Parkkonen.
Vuoden työnantajakauppias-finaaliin on valittu oululaisten K-Market Iikan, K-Market Karjasillan ja K-Market Valjaspuiston kauppias Miika Taavetti, vantaalaisen K-Supermarket Nikinmäen kauppias Joonas Ström sekä K-Market Kolarin kauppias Nea-Reetta Niemi.
Finalistit ja voittajat valitsee tuomaristo asiakkaiden ja K-ryhmäläisten ehdotuksista, joita saatiin tänä vuonna yli 900 kaupasta ympäri Suomen. Yhteensä ehdotuksia kilpailuun tuli 5 924 kappaletta. Kilpailussa ehdokkaita voivat esittää asiakkaat ja K-ryhmäläiset. Ehdokkaita voivat olla K-ryhmän kauppojen työntekijät ja K-kauppiaat seuraavista ketjuista: K-Citymarket, K-Supermarket, K-Market, K-Rauta ja Intersport.
Kilpailun voittajat julkistetaan K-ryhmän yhteisessä ammattitapahtumassa K-Team Päivillä 31.10.2026.